ZOHO CRM ENTEGRASYONU

Bu yazının tahmini okunma süresi 1 dakikadır.

Özellikler

  • Zoho kişiler ve müşteri adaylarına tekil veya toplu olarak sms gönderimi sağlanabilir.
  • Göndermek istediğiniz sms mesajlarınızı önceden hazırlayarak mesaj şablonu haline getirebilirsiniz.

Kurulum&Yapılandırma

Zoho widget uygulamasını aşağıdaki bağlantıya tıklayarak zoho hesabınıza kurunuz.

Kurulum aşamaları tamamlandıktan sonra gerekli ayarları girmeniz için bir form ekranı karşınıza çıkacaktır. Abone numaranızı ve portal şifrenizi bu ekrandan giriş yapabilirsiniz. Netgsm’de kayıtlı gönderici adlarınızdan varsayılan bir gönderici adı yazabilirsiniz. İsterseniz SMS gönderimleriniz için mesaj şablonu oluşturabilirsiniz Mesaj Şablonu alanına yazacağınız hazır mesaj şablonunu SMS gönderimlerinizde hızlıca seçebilirsiniz.

Kurulum Bağlantısı : https://crm.zoho.com/market/installPrivatePlugin.do?portalName=netgsm&nameSpace=netgsmsms&versionIndex=3603067000000315001

Mesaj Şablonu Oluşturma

Birden fazla şablon yazmak için şablonlarınızı & karakteri ile ayırabilirsiniz.

Şablonlarınıza hazır alanlar eklemek için $({hazır alanın adı}) şeklinde ekleme yapabilirsiniz.

Şablona isim vermek için | karakterini kullanabilirsiniz.

Örneğin "Hoşgeldin Mesajı|Sayin $(First_Name) $(Last_Name), Netgsme Hoşgeldiniz" buradaki şablonun adı “Hoşgeldin Mesajı” ve mesaj içeriği “Sayin $(First_Name) $(Last_Name), Netgsme Hoşgeldiniz” dir.

İsterseniz ayarları daha sonra Sms gönderme ekranındaki Ayarlar sekmesinden yapabilirsiniz.

Kullanım

Kişiler veya müşteri adayları listenizden mesaj göndermek istediğiniz kişileri seçin ve listenin üstünde çıkan NETGSM butonuna basınız. Karşınıza çıkan ekranda varsayılan gönderici adınız otomatik olarak mesaj başlığı alanında seçili olacaktır. Göndermek istediğiniz mesaj yazınız ve gönder butonuna basınız. Mesaj alanlarından mesaja eklemek istediğiniz bilgileri seçebilirsiniz veya oluşturduğunuz şablondan seçin yapabilirsiniz.

Makaleyi yararlı buldunuz mu?