Softphone Mobil Uygulamaları Kurarken Oluşan Problemler

Bu yazının tahmini okunma süresi 2 dakikadır.

İşletmeler mobile döndükçe softphone mobil uygulamalarının popülerliği artmaktadır. Sadece çağrılarınızı her yerden karşılamak için uygun olmakla kalmayıp aynı zamanda iletişim çözümleri için oldukça uygun maliyetlidir. Popülerliklerine rağmen bazen softphone mobil uygulamalarını kurarken problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Bu makalede, bu problemleri ve onlarla nasıl mücadele edebileceğinizi tartışacağız.

Yazılım telefonunuz çağrı yapıp alamıyor mu?

Eğer telefonunuzu ilk defa kuruyorsanız ve çağrı yapıp alamadığınızı gördüyseniz, büyük ihtimalle kurum aşamasında ve yükleme sürecinde bir adımı atlamışsınızdır.

Aşağıdaki videolardan Mobil softphone uygulamalarının kurulumunu izleyebilirsiniz.

Eğer softphone mobil uygulamanızı daha önceden başarılı olarak kullandıysanız fakat şimdi çalışmıyorsa, telefon hizmetinizle ilgili bir sorun olabilir. İki durumda da, hizmetinizin aktif olduğu ve softphone mobil uygulamanızın telefon hizmetinizde doğru kullanıldığından emin olmak için iletişime geçebilirsiniz.

Düşük çağrı kalitesi ile karşılaşıyorsanız

Softphone mobil uygulamaları, VoIP hizmetlerinizi kullanarak, tamamen internet üzerinden çalışır. Bundan dolayı, çağrılarınız kalitesi doğrudan mobil (3G,4G) internet bağlantınız ve hizmetinizden etkilenir. Eğer softphone mobil uygulamanızdan düşük kalitede çağrı alıyorsanız, internet çağrılarını destekleyecek yeterli bant genişliğine sahip olmayabilirsiniz. Yeterli bant genişliğiniz olduğundan emin olmak için Internet sağlayıcınızla iletişime geçin.

Softphone Mobil Uygulamanızı doğru olarak kayıt edemediniz mi?

Softphone mobil uygulamanızı indirdikten sonra, VoIP hizmetine kayıt edilip bağlanılmalıdır. Bu Voip hizmet sağlayıcınızdan edineceğiniz kullanıcı adı ve SIP şifresi ile gerçekleşmektedir. Çoğu softphone mobil uygulamasının register süreci benzerdir.

Eğer kurulum sürecinde problem yaşıyorsanız, Netgsm çağrı merkezi ile birlikte bilgilerinizi tekrar kontrol edin ve hesap ayarlarınızı doğru olarak yaptığınızdan emin olun. Softphone mobil uygulamaları bir kez doğru olarak kurulursa, etkili bir iletişim aracınız olacaktır.