Sıkça Merak Edilen Bir Soru: 0850 Numara Nasıl Kullanılır?

Bu yazının tahmini okunma süresi 3 dakikadır.

Kurumsal kimliğinize 0850 li numara tahsis etmek için hangi adımları atmanız gerekir? Daha resmi bir bakış açısı sunan ve markanızın daha profesyonel görünmesini sağlayan 0850’li hat bağlantıları hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu metinde inceleyebilirsiniz. Çok sayıda kurumsal firmanın tercih ettiği 0850 ile başlayan numara türleri, eski tip hatlara göre yeni özelliklere sahiptir. Bu sebeple en çok tercih edilen numara tiplerinden biridir. Telefon numaralarının meşgul çalmasını engelleyebilen, bulut santral teknolojisine sahip olan ve gelen çağrılar için otomatik yanıtlama sistemi olan bu numaralar, IP santral aracılığıyla kolaylıkla yönetilebilir. İşte, 850’li numaralara dair merak edebileceğiniz diğer detaylar…

0850’li Numara Nedir?

İlk üç hanesi 0850 ile başlayan ve genelde 11 haneli olan numaraların tümüne ”0850 numara” adı verilir. Bu numaraları tahsis etmek için herhangi bir ek ücret ödemeye gerek yoktur. 0850’li numaralar, telesekretere yönlendirilebilen ve her saatte mutlaka yanıt veren numaralardır. Müşteri memnuniyeti açısından büyük kolaylıklar sağlayan ve müşterilerinizin firmanızı daha profesyonel bulmasına yardımcı olan bu numaralar, markalaşma adımında marka kimliğini güçlendirebilen etmenler arasında yer alır. 0850 numara ücreti olmadığı için de sıklıkla tercih edilir. Şirketiniz ya da işletmeniz için bu tür numaralar tercih ettiğinizde herhangi bir ek ücret ödemenize gerek yoktur. 0850’li numaralar yıllık sabit ücret ödemesiyle kullanıldığı için son derece ekonomiktir.

0850’li numaraların klasik hatlardan işlevsel olarak herhangi bir farkı yoktur. Şirketiniz için hemen tahsis edebilirsiniz. Üstelik IP tabanlı oldukları için herhangi bir bakım maliyeti de gerekmez. 0850 numara nedir, sorusunun cevabı ise IP santrallerle yönetilebilen, bulut entegre sistemi olan ve çağrı merkezleri tarafından kullanılan yazılımlarla çalışabilen numaralar olarak tanımlanabilir. Bu numaralar aracılığıyla işletmenize gelen sınırsız sayıdaki çağrılar otomatik olarak telesekretere yönlendirilir. Bu sayede tüm müşterilerinizin aramaları yanıtlanmış olur. 0850’li numara arıyor, bu 0850 numara nereye ait gibi sorularınızın cevabı da oldukça basittir. 0850’li numaralardan gelen çağrılar genellikle bir şirkete ya da işletmeye aittir. Bunun dışında bireysel olarak gelen ya da kayıtlarda bulunamayan 0850’li numaralar, kötü amaçlı şahıslara ait olabilir. Bu konuda dikkatli olunması gerekir. Konumdan bağımsız olarak sanal yöntemlerle yönetilebilen bu numaralar IP santrallerle işletilebilir.

0850 Numara Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

0850 numara almak, yalnızca bir kaç dakika süren bir işlemdir. Oldukça kolay bir şekilde gerçekleşen bu işlemi Netgsm aracılığıyla hızla gerçekleştirebilir, şirketinizin ya da işletmenizin markalaşma sürecini hızla yönetebilirsiniz. Netsantral uygulaması aracılığıyla robot operatör sahibi olabilir, arama süreçlerinizi bu platform aracılığıyla kullanabilirsiniz. Yeni nesil IP telefon, analog eski tip telefonlar, akıllı telefonlar, bilgisayardan kullanım ve sınırsız yönlendirme gibi ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Tüm işletmelerin hemen kayıt olarak kullanmaya başlayabileceği 0850’li hatlar, sabit telefon numaraları olduğu için her yöne dakikalarla aranabilir ve ek ücretler tahsil edilmez. Ayrıca konuşurken karşı tarafa da ücret yansıdığı yanlış bir bilgidir. 0850 numara almak işlemini yani kurumsal VoIP hizmetinizi www.netgsm.com.tr aracılığıyla hemen gerçekleştirebilir, internet bulunan her alandan çağrılarınıza yanıt bulabilirsiniz. Ayrıca otomatik yanıtlama hizmetleriyle zaman kazanabilirsiniz.