Fatura ve borç ödemeleri nasıl yapılır?

Bu yazının tahmini okunma süresi 1 dakikadır.

İletişiminizin kesintiye uğramaması ve yasal süreçlerin başlamaması için son ödeme tarihine (her ayın 20’si) kadar fatura ödemelerinin yapılması gerekmektedir.

Netgsm abone numarasına ait fatura veya borçlar aşağıdaki ödeme seçeneklerinden birini kullanarak gerçekleştirilebilir.

1.Kredi Kartı veya BKM Express

Netgsm Webportal’a kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak “Finansal İşlemler” menüsünden faturanızdan oluşan borcunuzu veya faturanızı sepetinize atarak ödemenizi Kredi Kartı veya BKM Express ile gerçekleştirebilirsiniz.

2. Havale/Eft

Öncelikle Netgsm Webportal’a kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılarak “Finansal İşlemler” menüsünden faturada oluşan borcunuzu veya faturayı sepetinize atarak Havale/EFT bölümü seçilmesi gerekmektedir.

Oluşan sipariş numarasını Netgsm Banka hesap numaralarına gönderirken açıklama kısmına yazıldığında otomatik olarak fatura ödenmiş olacaktır.  

Fatura tutarının yanlış gönderilmesi veya açıklama bölümüne sipariş numarasının  yazılmaması, yanlış yazılması veya başka bir bilgi verilmesi dahilinde sistem otomatik olarak çalışmayacak ve ödemeniz Muhasebe Birimi tarafından kontrol edildikten sonra gerçekleşecektir.

3. İnternet Bankacılığı

Akbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Aktif Bank, DenizBank, Albarakatürk ve Kuveyt Türk internet bankacılığından fatura ödeme menülerinden “Netgsm abone numaranızı” girerek fatura borcunuzu sorgulayabilir ve ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

4. Otomatik Ödeme Talimatı

Bir sonraki faturaların otomatik olarak kolay bir şekilde ödenmesi için lütfen tıklayınız.

Makaleyi yararlı buldunuz mu?