0850’li Numara ile Diğer Hatlar Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Bu yazının tahmini okunma süresi 4 dakikadır.

İnternet ve teknolojinin günümüzde sağladığı kolaylıklardan biri olan 0850’li numara hatları, sanal santral sistemi üzerinden sabit hat gibi kullanılabilen daha az maliyet ve geniş bir kapasite sunar. Çağrı merkezleri, bankalar, e-ticaret siteleri, özel hastaneler, turizm şirketleri, kurumsal şirketler, küçük veya orta ölçekli işletmeler, yeni girişimciler ve bireysel kullanım için de uygundur. Diğer hatlara göre 0850’li numara uzun başvuru işlemlerine gerek kalmadan dakikalar içerisinde adınıza veya şirketinize tanımlanabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Netgsm 0850’li numara hizmeti ile özel bir numara seçebilir, firmanızın ihtiyaçlarına uygun paketleri inceleyebilirsiniz.

0850’li Numara ile Diğer Hatlar Arasında Maliyet Farkı

444’lü numara almak istediğinizde oldukça fazla ücretler ödemek durumunda kalırsınız. Bunun sebebi aynı anda çok sayıda çağrı almak için birden fazla hat almak zorunda kalmanızdır. Aldığınız her hat için de sabit ücret ödersiniz. Aynı durum 212, 216 gibi diğer sabit hatlar için de geçerlidir.

0850’li numara için farklı hatlar almanıza gerek yoktur. Tüm çağrılar tek bir numara üzerinden cevaplanabilir. İhtiyacınızı karşılamak için birden fazla hat satın almak zorunda olmamanız size ciddi bir tasarruf sağlar. Aynı zamanda güçlü bir kurumsal imaj için gerekli olan sabit hattınızı çok daha uygun bir bütçeyle satın almış olursunuz.

0850’li numara kullandığınızda sabit hatlarda olduğu gibi aylık bir abonelik ücreti ödemezsiniz. 0850’li numara ücreti sadece seçmiş olduğunuz tarife üzerindendir. 444’lü hatlarda şehir içi veya şehirler arası gibi farklı yönlere yapılan aramaların ücretlendirmeleri farklıdır. Ancak 850’li hatlarda farklı fiyatlandırma yoktur. Satın aldığınız paketten dakikalarınızı harcarsınız.

Diğer hatlarda şehir değiştirme veya yer değiştirme durumunda nakil ücretleri ödemeniz gerekir. Ancak 0850’li numaralı hatlarda coğrafi sınırlar yoktur. Dilediğiniz yerden herhangi bir ücret ödemeden kullanım sağlayabilirsiniz.

0850’li Numara ile Diğer Hatlar Arasında Kullanım Farkı

Analog sisteme sahip 444’lü hatlarınız olası bir kesinti durumunda işlevini yitirir. Böylelikle çağrı alamaz ve arama yapamazsınız. Ancak sanal santral sistemini kullanan 0850 hat ise herhangi bir kesinti durumunda sorunsuz bir şekilde çalışır. Bununla birlikte IP tabanlı kullanıldığı için arıza vermez ve bakım gerektirmez.

Aynı zamanda GSM hattınıza da yönlendirebileceğiniz 0850’li numaranız ile gelen çağrıları Whatsapp üzerinden de yanıtlayabilirsiniz. Sadece telefonunuzda 0850 hattı kullanmak istiyorsanız gelen çağrıları ücretsiz olarak direkt telefonunuza yönlendirebilirsiniz. IP üzerinden bir kullanım sağlayan 0850’li numara, diğer hatlardan farklı olarak internetin olduğu her yerde sabit bir telefon gibi çağrılarınızı yanıtlamanıza izin verir. Böylece işinizi her yerden rahatlıkla yönetebilirsiniz.

0850’li numara ile gelen çağrılar meşgule düşmez. Aynı anda sınırsız çağrı alabilmeniz, müşteri memnuniyeti ve güçlü bir iletişim açısından size avantaj sağlar. Ayrıca mesai saatleri dışında gelen çağrıları telesekretere yönlendirebilirsiniz. Netgsm ile 850’li numara avantajlarından faydalanabilirsiniz.

0850’li Numaraların Sınırsız Kullanım Alanları

0850’li numaraların kullanımı sadece çağrı merkezleriyle sınırlı değildir. Kurumsal bir şirket olarak tüm iletişim faaliyetlerinizi 0850’li hat ile gerçekleştirebilirsiniz. 444’lü numaralarda gerekli olan tüzel kişilik şartı 0850’li numaralar için geçerli değildir. Yani bireysel olarak da 850’li numara alabilirsiniz. Küçük veya büyük ölçekli bir işletme olmanız da 0850’li numara sahibi olmanız için bir engel teşkil etmez. İster yeni bir girişimci olun ister köklü büyük bir firma, 0850’li hatları ihtiyaçlarınız ve projelerinize göre kullanabilirsiniz.

0850’li numara esnek yapısıyla var olan sisteminize de kolayca uyarlanabilir. Analog bir santraliniz varsa ve IP kaynaklı bir santrale geçmek istemiyorsanız Voip dönüştürücü ile kolayca bu sorunu çözebilirsiniz. Yeni nesil santral olarak tanımlanan bulut santral veya IP santraller içinde 0850’li numaralı hattınızı santral özelliklerine göre kullanabilirsiniz. Ayrıca bu hatları bilgisayarlarda basit bir yazılım aracılığıyla kulaklıklı mikrofon ile kullanabilir, çağrılarınızı bilgisayardan yönetebilirsiniz. 0850’li numara bugünün iş dünyasında mobil kullanıma uyumluluğu ile de Android ve IOS akıllı telefon sistemlerine de adapte edilerek size sınırsız bir kullanım alanı sunar. Netgsm ile 850’li hattınızı belirleyip kurumsal iletişiminizi size en uygun avantajlarla sağlayabilirsiniz.